Zobacz również

Jak zbudować linię do produkcji pierników?

Jak zbudować linię do produkcji pierników?

Wybór konkretnych maszyn do produkcji pierników podczas tworzenia linii przemysłowej przeznaczonej do pracy ciągłej podyktowany jest przede wszystkim podanym przepisem. Użycia innych maszyn będą wymagały pierniki bez nadzienia, a jeszcze innych te z marmoladą w środku. Dodatkowa polewa czekoladowa na wierzchu oraz ewentualna posypka wręcz nie mogą się obyć bez zakupu większej ilości maszyn tworzących linie do produkcji pierników. Jakie urządzenia najlepiej wybrać i czym się one charakteryzują?

Walory pierników

Pierniki to przepyszne ciastka, które charakteryzują się korzennym zapachem oraz smakiem. Istnieją liczne przepisy na ten rodzaj wyrobów cukierniczych, które uwzględniają odmienne upodobania oraz pomysły. W każdym wypadku można spodziewać się, że odpowiednio przechowywane pierniki będą długo nadawały się do spożycia. Pierniki bardzo często wykonywane są na skalę przemysłową przy pomocy maszyn do produkcji pierników. Polska marka Hasborg zajmuje się ich produkowaniem, wśród których szczególną popularnością cieszy się przemysłowa maszyna wałkowa Royal Rols.

Maszyna do produkcji pierników

Dlaczego akurat maszyna Royal Rols? Wraz z nią można stworzyć linię do pierników bazującą na wyciskaniu ciasta z walca formującego. Ta maszyna do produkcji pierników stosuje aż sześć regulacji, które działają w sposób od siebie niezależny. Jest to o tyle ważne, że dzięki nim można samodzielnie zdecydować o kształcie produkowanych pierników. Royal Rols to maszyna dająca mnóstwo możliwości, co pozwala na zmiany formy pierników - bez konieczności kupowania nowego urządzenia.

Linie do pierników - inne urządzenia

Budowa całej linii do pierników zależna jest od przepisu, według którego produkujemy nasze wyroby. W każdym przypadku będziemy z pewnością potrzebować pieca tunelowego, który służy pieczeniu ciastek, pierników oraz innych wyrobów cukierniczych. Dużą popularnością cieszą się pierniki oblane czekoladą, które są nie tylko bardzo dobre w smaku, ale także miększe od tego klasycznego wyrobu. Linie do produkcji pierników oblanych czekoladą potrzebują uwzględnienia specjalnie dedykowanej im oblewarki do czekolady oraz tunelu chłodniczego (w tym wypadku konieczne jest schłodzenie polewy).

Osoby chcące stworzyć pierniki zroszone dodatkową czekoladą lub ozdobione słodką posypką powinny zdecydować się na zakup maszyn niezbędnych w takowej linii do pierników. Są to zraszacze oraz posypywacze zintegrowane. Hasborg dostarcza szeroki wybór maszyn do produkcji ciastek różnego typu, dzięki czemu można stworzyć całościowe wyposażenie cukierni przemysłowej.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 4.2/5 (10 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy