Zobacz również

Jaki piec do piekarni?

Jaki piec do piekarni?

Producenci wypieków ciągle się unowocześniają — jest to związane z ciągle rozwijającym się popytem na świeży chleb prosto z pieca. Do przygotowania przepięknie pachnących bułek, chlebów oraz ciast potrzebne są specjalistyczne maszyny piekarnicze, które przetrwają w nienaruszonym stanie przez wiele lat codziennego użytkowania.

Najważniejszym urządzeniem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej piekarni ani cukierni będzie piec. Piec to niezwykle ważne urządzenie, które powinno cechować się stabilnością, trwałością — musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów oraz zabezpieczony nowoczesnymi mechanizmami. Ważnym aspektem każdego pieca powinna być stabilność termiczna, która pozwoli na równomierny wypiek bułek, chleba, a nawet ciasta. Jednym z atutów pieca będzie wygodny system załadunku — jeżeli palniki będą znajdować się z boku oraz z tyłu, można wtedy wykorzystywać do pracy niezależne od siebie półki.
Na rynku dostępne są piece o dużej powierzchni pieczenia, a jednocześnie małych wymiarach, np. METIS marki Hasborg. Piec rotacyjny nadaje się do zainstalowania nawet w małych piekarniach i cukierniach. W takim piecu można wypiekać wszystkie rodzaje chleba, ciasta, pizzy, a nawet ciastek. Wspomniany model wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu dochodzi do całkowitego spalania paliwa oraz oszczędności energii. Panele sterujące są tak zaprojektowane, aby były zgodne z obowiązującymi standardami, a jednakowo były przyjazne w obsłudze.
Kolejnym rodzajem pieca jest piec tunelowy, który charakteryzuje się bardzo dużą sprawnością cieplną. Piec konwekcyjny jest unowocześnionym rozwiązaniem technicznym — znany jest ze zwiększonej izolacji termicznej, co pozwala mu na zachowanie maksymalnej ilości ciepła w komorach, w których wypiekany jest chleb. Dzięki przedstawionym powyżej działaniom piec tunelowy jest maszyną energooszczędną, która przyczynia się nie tylko do niskiego zużycia energii, ale również gazu. Piec Hasborg bardzo szybko uzyskuje temperaturę, co również przyczynia się do zwiększenia oszczędności.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 4.2/5 (10 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Oceń pierogarnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń pierogarnię
jako pierwszy